Ana içeriğe atla

CUMULUS BİRLİĞİ Üyeliği

 

TEDÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi CUMULUS BİRLİĞİ (Uluslararası Sanat ve Tasarım Eğitimi ve Araştırma Birliği) üyesi oldu 

14 Nisan 2023 tarihinde Belçika'nın Antwerp kentinde yapılan Cumulus Genel Kurul toplantısında TED Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nin Birliğe tam üyeliği kabul edildi. 

Cumulus, sanat ve tasarım eğitimi ve araştırması alanında dünya çapında lider bir kuruluştur. Sanat ve tasarım öğretimi, araştırma ve uygulama alanlarında uluslararası bağlantıları geliştirmek, bilgi paylaşmak ve işbirliğini teşvik etmek için dinamik bir ekosistem işlevi görür. CUMULUS üyesi olmak, TEDU MTF'nin uluslararası camiadaki görünürlüğünü artıracak ve öğretim elemanı ve öğrencilerin uluslararası bir ağla birlikte öğrenmeleri ve gelişmeleri için bir platform sağlayacaktır. Bu üyelik, TEDÜ Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin bütün bölümleri için uluslararası ortak faaliyetler ve değişim anlaşmaları, dünyanın dört bir yanından meslektaşlarla kalıcı bağlantılar kurulması ve nihayetinde küresel fırsatlar için önemli bir adımdır.

https://cumulusassociation.org/news/cumulus-welcomes-35-new-members/ 

 

cumulus